Celkový počet zobrazení stránky

pondelok 9. januára 2017

Ahoj nový rok

Dnes som sa po dvoch týždňoch konečne opäť zaradila do pracovného procesu. Nebudem klamať, ranný budík bol krutý. Vďaka počasiu opäť cestujem do práce cez pol sveta (fakt mi to dnes ráno trvalo dve a pol hodiny:(), ale v práci ma čakalo opäť toľko milých prekvapení, vrátane novoročného darčeka s milým pozdravom od šéfky a ten pozitívny adrenalín ma napokon naštartoval.. Odstránili sme všetko vianočné, vrátane stromčeka. Takže oficiálne nám čarovné obdobie skončilo. Doma ešte stromček máme, aj kopec iných vecí, len už nesvietime na celú ulicu.

Tak kde som to skončila v poslednom príspevku - Silvester. Taký čudný bol bez Mišky. Ale prvého už bola doma a dali sme spolu Novoročný obed a svet bol zas v poriadku. Tatinko šiel na nočnú a ráno sme vyrazili užiť si svoj vianočný darček - Krkonoše.


http://www.pensionluisa.cz/cs/

Pecka!
Objavila ho na nete Emka a má za to sto bodov.
Neviem kde začať. Chata - historická, rekonštruovaná s ohľadom na jej pôvod, teplúčko, čisto, zrak mi behal celú dobu, nevedela som , kam skôr pozerať, čo obdivovať. Penzión prevádzkuje manželský pár (v pozadí silný ľudský príbeh,ako sa dostali od svojich pôvodných profesií až sem). Strava - kapitola sama o sebe. Babičkovská. Naozaj. Najlepšia domáca strava, akú si len viete predstaviť. Raňajky bohaté, každý deň iné, vrátane teplých (a nielen obvyklé párky, ale aj napr. ovsená kaša), bohatý výber. Trojchodové večere, dve možnosti na výber, domáce koláče. I keď obedy neponúkajú, domáca pani nám ochotne pripravila palacinky, keď sme sa vzhľadom k snehovým podmienkam nevedeli (alebo báli) autom dostať do mesta. Okolie - uprostred kľudného Luisinho údolia, priamo pod lyžiarskym svahom. Rodiny s malýmí deťmi určite uvítajú herničku hneď vedľa jedálne, kde sa deti môžu hrať, kým rodičia ešte dojedajú, či pijú kávičku.

Celú dobu pred odchodom som si želala, hlavne aby bolo aspoň trošku snehu, veď preto sme tam chceli a môj anjel strážny bol opäť vo forme - v podstate sme mysleli, že sa nedostaneme domov :)Mimoriadna situácia v Krkonošiach i na cestách. Jazdili sme s reťazami a strachom vypúlenými očami :)príprava na nočnú prechádzku

A Stacynka - tak tá sa mala královsky. Raňajky, ktoré sme jej objednali, keďže ju už poznáme, sme napokon mali grátis. Viac petfriendly si to už ani neviem predstaviť.
odhrabávame autíčko

 a domov sme sa napokon dostali :)


a do dvoch hodín po nás dorazili Katkovci a Ďuro a urobili sme si všetci spolu 
"náhradný" Silvester :)
A týmito plnopočetnými dňami sme ukončili prázdniny .
Vďakaaaaaaaaaaaaaaa!

P.S. Na vytúženú Apaluchu sme sa pre sneh nedostali, takže dovidenia Krkonoše nabudúce!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára