Celkový počet zobrazení stránky

streda 27. júla 2016

Na cestách

Čas opäť pokročil a nastalo obdobie "dovolenkové". Nebolo to také vytúžené, že čakám, kedy to už bude a počítam dni, nakoľko toto leto naozaj žijeme tak, že máme dovolenku vlastne stále. Moje "pracovné deti" odišli na dovolenku už v stredu a tak posledné dni v práci som bola úplne sama a   pozvolné tempo nastalo skôr. V piatok som si prácu trochu skrátila a vyrazili sme. 


Prespávaciu prestávku tatinko naplánoval pri Lago del Predil. Presný popis miesta vhodného na prespatie nájdete tu:
http://www.kozlak.cz/web_soca/lagodelpredil.html

Musím priznať, že prístupová cesta plná serpentín a nenormálneho stúpania ma vôbec nenadchla, 13 metrov, ktoré spolu s Hugim máme naozaj nie je ideálna dĺžka na takú cestu. Preklínala som toho českého pána s návodom, ako i môjho drahého. ALE - waw, tá scenéria - noc pri jazere hodnotím ako to naj z celej dovolenky.
Sedeli sme na brehu jazera a kŕmili kačky, sledovali tie obrovské kopce a svet bol rozprávkový. Postupne sa pridalo na parkovisku zopár ďalších obytiek, takže samota to nebola. Organizačne ide asi o Stellplatz, bol tam cenník, za WOWA šesť Eur na noc, volali sme uvedené telefónne číslo a pani nám zdelila, že ráno príde niekto a zinkasuje to. No nestalo sa. Tak sme spali zdarma.
Jazero sa nachádza 959 metrov nad morom a bolo tu citeľne chladnejšie. Dokonca sme našli kopu ľadu.

Ok, počas noci sme si kúrili a ráno smer more.
ciel: kemp Florenz
https://holidayvillageflorenz.com/de

Ide o kemp priamo na pláži, oddelený od mora len piesočnými dunami, orientovaný na klientelu s malými deťmi, postihnutými (bezbariérové vybavenie) a psíčkarov. Psia pláž.
Boli sme v ňom pred siedmimi rokmi v mobilhome a asi tam niekde začali naše kemp chúťky. Dobre vybavený, nové sociálky, naozaj pekné. Práčky, sušičky, bazén, potraviny, reštika, bankomat, animácie (dooosť hlučné a do pol noci). Celý schovaný v tieni pínií (pozor na hlavu, každá šiška váži aspoň štvť kila a k cykádam mením postoj - fakt revú neskutočne).

chystá sa nedeľný obed
tatinko kúpil tento kávovarček a robil nám mňam kávičku
a vôbec sa o nás super staral, ráno nám griloval hrianky a robil vajíčka.

tušíte niekto, čo by mohli byť tieto želé veci? Po prílive toho bola vždy plná plážMaják v Porto Garibaldi. Sú tam dva, tento a druhý na konci výbežku pevniny. Na tomto mieste, na krásnej pieskovej pláži sa večer premietajú rozprávky. Čarovné.


Zo zaujímavejších miest okolo musím spomenúť ešte Comacchio- tzv. malé Benátky.takže je sa v tejto oblasti i kde trošku potúlať

Napriek tomu
v stredu už som prala. Nebolo to nevyhnutné, prádla sme mali dosť. Proste som potrebovala robiť niečo...a vo štvrtok už by som aj išla domov ...ja neviem, asi starnem už ...doma je taaaak dobre :))

a potom ma trošku zamestnala Miška, ktorá celú noc prezvracala...a tak mi ten zvyšok už nejako ubehol. 

Užili sme si to teda naplno, veľa sme sa nasmiali, všeličo dozvedeli, predsa len bolo viac času sa navzájom počúvať. Naše deti mi momentálne pravidelne vyrážajú dych svojimi názormi a nápadmi, nuž zvykám si...a leto pokračuje....

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára