Celkový počet zobrazení stránky

sobota 11. októbra 2014

Drevenica na konci sveta

uprostred farebného priateľského leta som sa ocitla na križovatke, ktorá mi chvíľami pripada skôr ako kruhový objazd bez akéhokoľvek výjazdu.
A tak bol potrebný riadny reštart.
Ďaleko, do iného sveta.

http://www.salasustefana.sk/
Hviezdoslavova Hájenka
výroba syrapokus o dojenie
nedali sme to, ani Miška, ani ja, ani tá ovca pri nás :)

čerstvý čučoriedkový koláčik od domácich 
hrial nielen žalúdok ale i srdiečko
a potom narýchlo Oravská priehrada, Poľsko, Zakopané - to ma dostalo, až teraz vidím aký smutný je náš Smokovec...neuveriteľné, čo Poliaci vybudovali.

ale to nebolo až tak dôležité, podstatné boli tie hodiny strávené v Rabčiciach. Vôňa, ticho, kľud.
Katka a Števko - neuveriteľný zážitok. Čistá láska, viera, pokora. Deti - ako z filmu. Ani to neviem popísať, to treba zažiť. Bola som fascinovaná krásnou vzdelanou Katkou, ako je absolútne spokojná a šťastná, ako sa s úctou a láskou pozerá na svojho Števka.
Waw, necelých tristo kilometrov a tak iný svet.
A sediac na priedomí, po rannom dojení oviec, s teplou kávou od môjho drahého zrazu som vedela, že tá moja križovatka je absolútne jasná a viem, ktorým smerom. Že to, čo je najdôležitejšie v živote mám a musím si to vážiť a chrániť a zmeniť všetko, čo mi bráni užívať si to.
A som vďačná Katke a Števkovi, že nám dovolili narušiť ich súkromie a trošku sa ohriať v ich rodinnom teple.2 komentáre:

  1. Absolútne rozumiem, u Katky a Štefana sme boli minulé leto na týždeň - bola to úplná náhoda na doporučenie kolegyni.Pobyt u nich bol jeden veľký reset - a to zvonenie ovečiek každé ráno , kľud,pokoj a pokora ma aspoň na chvíľu vytrhli z každodennej reality bratislavského života.

    OdpovedaťOdstrániť