Celkový počet zobrazení stránky

sobota 18. januára 2020

Šťastný nový rok


Prekrastinátor mesiaca január :)

Ale napokon predsa - vnímate nový začiatok? 

Ja áno. Výrazne. Ku koncu roka ťažké bilancovanie. Nie je žiadnym tajomstvom, že celý uplynulý rok v našej rodine ovplyvnilo moje "nové hobby" - komunálne aktivity. Jeseň 2019 mi bude navždy svietiť ako memento. Neskutočne veľa ma naučila, najmä o mne samotnej. Naposledy som si takýto "samošok" odžila po narodení našej Mišky. Človek si myslí, že sa pozná...ha ...všetko je inak. Sama za seba ruku do ohňa nemôžem dať. Veľmi poučné. 
Ku koncu roka som bola v naštelovaní bilancovať čo všetko som stratila (nielen čas či energiu na veci, ktoré nevyšli podľa mojich predstáv, ale napríklad i ilúzie o sebe samej) a tak je možno fajn, že píšem až dnes, keď vidím tú opačnú stranu - nové vedomosti, nové zážitky, noví ľudia, nové ciele. A som za to vďačná :)
Ďakujem za všetko, pri čom som mohla byť. Za milých i tých menej milých ľudí, ktorých som stretla. Za najracionálnejšieho politického parťáka, ktorý dáva do rovnováhy moju neracionalitu.  Za moju  rodinu, ktorá ma podporovala aj vo chvílach, keď by ma radšej videli niekde úplne inde. Ste úžasní ! 
Ďakujem i za tvrdú lekciu, ako to dopadá, keď si človek nerešpektuje svoje vlastné  hranice a ide pričasto sám cez seba. Toto si sem budem pravidelne chodiť čítať :) Učiť sa z vlastných chýb síce viac bolí, ale človek si lepšie pamätá.

A ako to vyzerá doma - tatinko po operáci kolena už pár týždňov maród, Emka sa striedavo prekašláva životom , Miška sa pokúša robiť skúšky. Január nie je mojim top mesiacom a už začínam rozmýšlať nad letom, dovolenkou, úpravami v záhrade ...motivujem sa.
A chcelo by to prevetrať Hugina, ale tak skoro to nepôjde, trénujem trpezlivosť a pokukávam po okolí, kam to raz bude...

Záväzky žiadne! :) Ciele veľké :)

Štartujeme do nového roka s voľnou mysľou.

S láskou Z.
4 komentáre:

  1. Pre nový koniec je vždy nový začiatok... beriem si túto múdrosť do nových dní a tebe prajem trpezlivosť (tá sama so sebou je najnáročnejšia) a pokoj do všetkých dní Gabi

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Cítim s tebou, milá moja "neracionálna" kamoška! :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Ajci, vitaj :) Dakujem a viem...toto mame velmi podobne...

    OdpovedaťOdstrániť